Αντιπολεμική εκδήλωση, σύλλογή φαρμάκων και υποστήριξη της Ουκρανίας

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, το Μουσικό Σχολείο Αργολίδας και το 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου διοργανώνουν αντιπολεμική “εκδήλωση ποίησης ΕΝΑΝΤΙΑ στον πόλεμο ” απόψε στις 8 ως 10 μμ στο Βουλευτικό του Ναυπλίου.

Στέλνουμε αντιπολεμικό μήνυμα και εκφράζουμε την συμπαράστασή μας στον Ουκρανικό και όλους στους πληττόμενους από πόλεμο λαούς με την δημιουργική performance ποιημάτων για τα δεινά του πολέμου και την αξία της ειρήνης από φοιτήτριες και φοιτητές του Τμήματος ΘΣ τιμώντας συγχρόνως την παγκόσμια ημέρα της Γυναίκας (8 Μαρτίου), την παγκόσμια ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου) και την παγκόσμια ημέρα Θεάτρου (27 Μαρτίου).

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχουν με δημιουργικό τρόπο μαθήτριες και μαθητές του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Αργολίδας, του Μουσικού Σχολείου Αργολίδας και του 1ου Γυμνασίου Ναυπλίου.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Δήμαρχος κ. Δημήτρης Κωστούρος.

*Ως έμπρακτη βοήθεια στους συνανθρώπους μας στην Ουκρανία, κατά την εκδήλωση θα συλλεχθεί, επίσης, η προσφορά σας σε φάρμακα που θα σταλούν μέσω της ΜΚΟ «Γιατροί του Κόσμου». Τα είδη προς συλλογή θα παραληφθούν κατά την είσοδό σας στο κτίριο.

Επίσης, θα υποστηρίξουμε όλοι μαζί τις δράσεις φιλοξενίας Ουκρανών προσφύγων της ΜΚΟ “Κιβωτός του Κόσμου” με κλήση ή SMS «Ουκρανία» στο 19828.

Σας αρέσει η ιστοσελίδα μας; Διαδώστε την! :)