Διεξαγωγή εισαγωγικών εξετάσεων σχολ. έτους 2022-2023

Καθώς ολοκληρώνεται η διαδικασία των αιτήσεων για την εισαγωγή των μαθητών στο σχολείο μας, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλους τους γονείς και κηδεμόνες για το μεγάλο ενδιαφέρον που έδειξαν για το σχολείο μας.

Το έντονο ενδιαφέρον και η πρόθεσή τους να μας εμπιστευτούν ό,τι πιο πολύτιμο έχουν, μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε με περισσή αισιοδοξία το έργο μας.

Ενημερώνουμε όλους τους ενδιαφερόμενους ότι οι εισαγωγικές εξετάσεις θα διεξαχθούν την Τετάρτη 22 Ιουνίου 2022 από τις 9:30 π.μ. (Το ακριβές πρόγραμμα για τους συμμετέχοντες σε δύο κατευθύνσεις θα ακολουθήσει τις επόμενες μέρες).

Το σχολείο μας, την επόμενη χρονιά, θα λειτουργήσει στην Α΄ τάξη με δύο τμήματα των 25 μαθητών το καθένα (το ανώτερο).

Με βάση τον αριθμό και την κατανομή των αιτήσεων θεωρούμε ότι θα λειτουργήσουν επαρκώς και οι τρεις κατευθύνσεις. Ήτοι, αυτή των Εικαστικών Τεχνών, του Θεάτρου και Κινηματογράφου αλλά και για πρώτη χρονιά και αυτή του Χορού.

Ανώτερος αριθμός για κάθε κατεύθυνση είναι αυτός των 24-25 μαθητών.

Με την ευκαιρία παρακαλούμε θερμά -και από αυτό το βήμα- τους υποψήφιους της κατεύθυνσης του Χορού να τακτοποιήσουν πιθανές εκκρεμότητες σχετικά με τις ιατρικές βεβαιώσεις.

Οι βεβαιώσεις αυτές αποτελούν προαπαιτούμενο για τη συμμετοχή στις εξετάσεις αλλά και για τη φοίτηση στο σχολείο μας στην κατεύθυνση αυτή.

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!

Σας αρέσει η ιστοσελίδα μας; Διαδώστε την! :)