Ωρολόγιο πρόγραμμα καλλιτεχνικών σχολείων

Οι σύλλογοι διδασκόντων αποφασίζουν σε ποιο μάθημα καλλιτεχνικής παιδείας θα γίνεται εκ περιτροπής κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους το κοινό εργαστήριο όλων των κατευθύνσεων με στόχο την τελική παρουσίαση εκδήλωσης του σχολείου.

Στο μάθημα ΘΕΑΤΡΟ της Α’ Γυμνασίου για τις κατευθύνσεις ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ και ΧΟΡΟΥ υλοποιείται το Πρόγραμμα Σπουδών «ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ-ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ», όπως καθορίζεται στην υπό στοιχεία 7888/Δ2/19-01-2016 υπουργική απόφαση (Β’ 166).

Στο μάθημα ΘΕΑΤΡΟ της Β’ και Γ’ Γυμνασίου για τις κατευθύνσεις ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ και ΧΟΡΟΥ υλοποιείται το Πρόγραμμα Σπουδών «ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ-ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ» και «ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ», όπως καθορίζεται στην υπό στοιχεία 7888/Δ2/19-01-2016 υπουργική απόφαση (Β’ 166).

Σας αρέσει η ιστοσελίδα μας; Διαδώστε την! :)